Derya TM22 Cadet Semi-Auto Rifle .22LR, 18" Barrel, Urban Graffiti Camo, TM22-CAD-18-DUC
ID: TM22-CAD-18-DUC   UPC: 628098391840   CLASSIFICATION: PAL REQUIRED
View More Items by: Derya
Availability in stock, 2 Available
  • Product Information
  • Review
Product Information
Derya TM22 Cadet Semi-Auto Rifle - Urban Graffiti Camo
  • Caliber: .22 LR
  • Action: Semi-Automatic
  • Operating System: Blowback
  • Front Sight: Adjustable Blade
  • Rear Sight: Flip-Up
  • Stock: Light-Weight Polymer (Adjustable w/ Spacers)
  • Receiver: Aluminum
  • Charging Handle: Ambidextrous
  • Barrel Length: 18", Threaded
  • Barrel Twist: 1:16" RH, 6 Grooves
  • Overall Length: 34"