Derya TM22 Pro Semi-Auto Rifle .22LR, 12" Barrel, Black, TM22-PRO-12-BLK
ID: TM22-PRO-12-BLK   UPC: 628098392618   CLASSIFICATION: PAL REQUIRED
View More Items by: Derya
This product is out of stock.
Notify me when back in stock
  • Product Information
  • Review
Product Information
  • Semi-automatic .22 LR rifle
  • Precision barrel for improved accuracy
  • Durable aluminum receiver
  • Adjustable CTR-like stock for length-of-pull customization
  • Picatinny top rail for optics
  • M-LOK handguard for accessories
  • Lightweight and balanced design
  • 10, 15, and 25-round magazines are available (sold separately here, while supplies last).
Specifications:
  • Caliber: .22 LR
  • Action: Semi-Automatic
  • Operating System: Blowback
  • Sights: N/A
  • Stock: Adjustable
  • Receiver: Aluminum
  • Handguard: Floating Aluminum
  • Barrel Length: 12", Threaded
  • Barrel Twist: 1:16" RH, 6 Grooves
  • Barrel Finish: Black
  • Overall Length: 28"