Rock Island Armory TM22 Lever-Action Rifle .22LR, 20" Threaded, Black Synthetic, TM22-LA-20
ID: TM22-LA-20   UPC: 812285028958   CLASSIFICATION: PAL REQUIRED
View More Items by: Rock Island Armory
Availability in stock, 9 Available
  • Product Information
  • Review
Product Information
  • Caliber: .22 LR
  • Action: Lever-Action
  • Sights: Adjustable
  • Stock: Fixed Polymer (Adjustable Cheek Piece)
  • Handguard: Ribbed Polymer
  • Receiver: Aluminum (Black Cerakote)
  • Barrel Length: 20", Threaded
  • Barrel Twist: 1:16" RH, 6 Grooves
  • Barrel Finish: Black Cerakote
  • Capacity: 10
  • Overall Length: 38"